Grant na utworzenie stanowiska pracy w formie telepracy
Nie znaleziono aktywnych form.
formy archiwalne
Grant na utworzenie stanowiska pracy w formie telepracy
GRANT NA TELEPRACE
Grant na telepracę to świadczenie, które może otrzymać na podstawie zawartej umowy pracodawca lub przedsiębiorca na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnych z II profilu pomocy do 6-krotności minimalnego wynagrodzenia.
W ramach umowy o grant do pracodawcy lub przedsiębiorcy może być skierowana osoba bezrobotna powracająca na rynek pracy, należąca do jednej z grup:
a) jest rodzicem wychowującym dziecko do 6 lat i w okresie 3 lat przed rejestracją w Urzędzie Pracy jako bezrobotna zrezygnowała z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej z uwagi na konieczność wychowywania dziecka,
b) sprawuje opiekę nad osobą zależną i w okresie 3 lat przed rejestracją w Urzędzie Pracy jako bezrobotna zrezygnowała z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej z uwagi na konieczność wyżej wymieniowej opieki.
W ramach grantu nie może być skierowana osoba:
-
będąca współmałżonkiem pracodawcy lub przedsiębiorcy,
-
rodzicem pracodawcy lub przedsiębiorcy,
-
rodzeństwem pracodawcy lub przedsiębiorcy,
-
dzieckiem własnym lub przysposobionym pracodawcy lub przedsiębiorcy lub jego małżonka, rodzeństwa.
Pracodawca lub przedsiębiorca zobowiązani są do utrzymania zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez 12 miesięcy w pełnym wymiarze czasu pracy lub przez 18 miesięcy w połowie wymiaru czasu pracy.
Zwrot grantu następuje:
- W przypadku nie wywiązania się z warunku zatrudnienia na okres odpowiednio 12 lub 18 miesięcy - w kwocie proporcjonalnej do okresu, w którym nie został spełniony warunek zatrudnienia. Zwrotu dokonuje się wraz z odsetkami ustawowymi naliczonymi od dnia otrzymania grantu;
- W przypadku wykorzystania grantu niezgodnie z umową lub jego niewykorzystania - w całości wraz z odsetkami ustawowymi naliczonymi od dnia otrzymania grantu.
W przypadku rozwiązania umowy o pracę przez skierowanego bezrobotnego, rozwiązania z nim umowy o pracę na podstawie art. 52 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy lub wygaśnięcia stosunku pracy skierowanego bezrobotnego przed upływem okresu odpowiednio 12 lub 18 miesięcy, urząd kieruje na zwolnione stanowisko pracy innego bezrobotnego. W przypadku odmowy przyjęcia skierowanego bezrobotnego na zwolnione stanowisko pracy pracodawca lub przedsiębiorca zwraca grant na warunkach opisanych poniżej w pkt 1.
W razie pytań prosimy o kontakt:
Imię i nazwisko |
Stanowisko |
Telefon |
Adres e-mail |
Maja Danecka |
Specjalista ds. programów |
32 29-78-711 |
|
Utworzono: 2014-08-27 09:37 | Redagował: Maja Danecka 2016-01-26 09:41
Drukuj
zapisz jako pdf
Odwiedziny: 6464